چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

www.isc-kerman.com

Banner New 5p

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

ضرر و زیان ناشی از جرم توسط متخصصان حقوق جزا بررسی شد

ضرر و زیان ناشی از جرم توسط متخصصان حقوق جزا بررسی شد

در دومین دوره آموزشی کاربردی کانون وکلای مرکز

 

دومین دوره ازمجموعه دوره های آموزشی ،تخصصی کانون وکلای دادگستری مرکز با همکاری دانشگاه علمی کاربردی کانون تحت عنوان آثار مالی جرائم و چگونگی مطالبه ضرر و زیان و خسارت ناشی از جرم در مورخه 5/09/1394برگزار شد.

در این برنامه دکتر علی نجفی توانا به چگونگی رسیدگی به مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم در محاکم و تفسیر مواد مرتبط با آن در قانون آیین دادرسی کیفری پرداخت و با آوردن مثالهایی از تجارب خود و مقایسه قوانین لاحق و سابق به تبیین علل و نحوه تقسیم بندی ضرر اعم از مادی،معنوی و منافع ممکن الحصول پرداخت و به سوالات حضار پاسخ داد.

سپس دکتر باقر شاملو به تشریح تفاوتهای عدم النفع با منافع ممکن الحصول و تبیین رویه عملی محاکم در خصوص پرونده های مطالبه ضرر و زیان  مادی یا معنوی ناشی از جرم و نحوه خسارت زدایی از بزه دیده پرداخت ، دکتر شاملو با بررسی شماری از پرونده های مرتبط به پرسشهای حاضرین نیز پاسخ داد.

در ادامه استاد دکتر علی آزمایش به سوالات وکلا درباره ضرر و زیان ناشی از جرم پرداخت و از وکلای حاضر خواست :سعی کنند دایره جرم توسعه داده نشود و اصرار در جرم تلقی کردن اعمال نداشته باشند. دکتر آزمایش گفت: " بر اثر انجام بزه ، رنجیدگی اجتماعی رخ می دهد و رنجش روانی جامعه با مجازات مجرم از بین نمی رود." این استاد حقوق کیفری اضافه کرد : "باید به سمتی برویم که تلقی از نظم عمومی بجای نظم حکومتی و نظم مطلوب حاکم ،آسایش و آرامش همگانی باشد."

دکتر آزمایش همچنین به پرسش های همکاران پاسخ داد .

در پایان این نشست دکتر کامران آقایی رییس دانشکده علمی کاربردی کانون با سپاس از حضور سه استاد برجسته حقوق جزا در این برنامه ، از وکلا درخواست کرد که اخبار کانون و برنامه های آموزشی را صرفا از پایگاه اطلاع رسانی کانون  پیگیری کنند .

تهیه و تنظیم:محمد جمشیدعینی

بازدید 316 بار
آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 12:35

 

دفتر مرکزی :   ضلع شمالی پارک مطهری -  برج تجارت نوین – طبقه همکف  -  انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان

تلفن :  32535277- 034

info@isc-kerman.com