Arrow
Arrow
Slider
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 558

جایگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در فعالیت‌های سازمان بهزیستی

14 تیر 1394
(0 رای‌ها)
Author :  

خبرگزاری تسنیم: سازمان بهزیستی فعالیت‌های متنوعی در حوزه پیشگیری از آسیب اجتماعی دارد، اما عموم مردم تصور می‌کنند فعالیت‌های این سازمان بیشتر به توانبخشی معلولان محدود می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سازمان بهزیستی کشور پس از بررسی و مطالعات انجام شده توسط محمدعلی فیاض‌بخش و به موجب لایحه قانونی مورخ 1359/4/24 از ادغام 16 سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام کند.

وظایف این سازمان به اختصار شامل نگهداری از سالمندان نیازمند حمایت، ارائه مشاوره‌های ژنتیک، امور فرزند خواندگی و توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR) است اما همانطور که ذکر شد یکی از مسئولیت‌های سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است اما فعالیت‌های این سازمان در دید عموم به گونه‌ای جلوه کرده که گویی سازمان بهزیستی فقط متولی حوزه توانبخشی معلولان است و حضور آن در حوزه فعالیت‌های پیشگیرانه به ویژه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کمرنگ بوده است. این موضوع را با چند تن از مسئولان این سازمان مطرح کردیم.

0 Comment 98 Views

Leave your comment

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

متن پیشفرض برای نمایش متنها در هر موقعیت و افزونه ای میباشد با توجه به این موضوع بهتر میباشد که شما متنها و یا منوهای پیشفرض را حذف و مطالب خود را جایگزین این نوع متون نمایید و این یک متن نمونه است برای آشنایی شما از درک موقعیت این افزونه و نحوه بکارگیری آن این متن قابل جابجایی با محتوی دلخواه شما میباشد.

Template Settings

Theme Colors

Blue Red Green Oranges Pink

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top