Arrow
Arrow
Slider
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 558

بر سر دوراهی دوستی یا دشمنی با "پاکستان"

14 تیر 1394
(0 رای‌ها)
Author :  

خبرگزاری میزان : همان آغاز مشخص بود، ولی رهبران دولت وحدت ملی تلاش کردند برای یک بارِ دیگر هم که شده، شانسِ خود را با طرف‌های پاکستانی بیازمایند. در گذشته نیز رییس‌جمهور غنی تلاش‌هایی به خرچ داد که پاکستانی‌ها را به همکاری متقاعد سازد؛ نامه‌یی را که او عنوانی مقام‌های پاکستان نوشت، همه به خاطر دارند. در آن نامه

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از خبرگزاری شفقنا،رییس‌جمهوری برای پاکستان ضرب‌الاجلِ بیست‌ویک‌روزه تعیین کرد که در سیاست‌های خود تغییرات جدی رونما کند. اما مهلتِ بیست‌ویک‌روزه نه تنها که به پایان رسید، بل در سیاست‌های پاکستان در قبالافغانستان هیچ تغییری رونما نشد. پاکستان بازی خطرناکی را با افغانستان آغاز کرده که می‌تواند پیـامدهای جبران‌ناپذیری داشته باشد. این بازی به عمقِ استراتژیکِ این کشور برمی‌گردد و گویا در این مورد پاکستانی‌ها نمی‌خواهند تن به عقلانیتِ سیاسی دهند. خواست‌های اخیرِ این کشور از سران دولت وحدت ملی اگر واقعاً جدی باشد، بیشتر به یک شوخی سیاسی شباهت دارد. پاکستانی‌ها به‌صورتِ بی‌شرمانه‌ از مسایلی صحبت کرده‌اند که عملاً جزوِ حاکمیت ملی افغانستان به شمار می‌رود. در این خواست‌ها، از نوعِ روابط با هند و گزینش افراد کلیدیِ دولت در مشوره با پاکستانی‌ها سخن رفته است. آیا هر یک از این خواست‌ها تعرض به حریم آزادی و استقلال کشور به شمار نمی‌رود؟ پاکستانی‌ها حاضر نیستند در مهم‌ترین مسایل منطقه‌یی افغانستان را شریک بدانند، اما می‌آیند و درخواست‌هایی را مطرح می‌کنند که دیوانه‌گیِ محض می‌تواند باشد. شاید در گذشته افرادی در داخل نظام بوده‌اند که به ساز پاکستان می‌رقصیدند و در مورد مسایل کشور خود نظر آن را جویا می‌شدند.

0 Comment 92 Views

Leave your comment

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

متن پیشفرض برای نمایش متنها در هر موقعیت و افزونه ای میباشد با توجه به این موضوع بهتر میباشد که شما متنها و یا منوهای پیشفرض را حذف و مطالب خود را جایگزین این نوع متون نمایید و این یک متن نمونه است برای آشنایی شما از درک موقعیت این افزونه و نحوه بکارگیری آن این متن قابل جابجایی با محتوی دلخواه شما میباشد.

Template Settings

Theme Colors

Blue Red Green Oranges Pink

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top