چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

www.isc-kerman.com

Banner New 5p

رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست

رئیس انجمن ایرانی جرم شناسی، گفت: بخش عمده پیشگیری بر عهده دانشگاه هاست تا با انجام مطالعات علمی و با همکاری سازمان های مربوط در این رابطه اقدام کنند.

جعفر کوشا' در آیین افتتاح انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان افزود: دستگاه قضایی با تحقیقات علمی، فرآیند دادرسی عادلانه و احکام علمی و متقن می تواند نقش پیشگیرانه خود را اجرا کند.

وی اظهار داشت: مهمترین کار دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرم، صدور آرای متقن و علمی است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید حریم امن برای مظلومان و محل ترس برای بزهکاران باشد.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، افزود: جرم شناسی به معنای واقعی کلمه از دیرباز آغاز شده و پیشینه این علم در عرصه مطالعات انسان شناختی به کشته شدن هابیل به دست قابیل بر می گردد.

کوشا، با بیان این که در تاریخ رگه های جرم شناسی را می توان دید، گفت: در قرن اخیر موضوع جرم شناسی به طور ظاهری و علمی دیده می شود.

وی افزود: ریشه ها و علل وقوع جرم در جوامع مختلف و در طبقات گوناگون باید مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که انجمن ایرانی جرم شناسی در سال 72 تاسیس شده است، تصریح کرد: این انجمن سیاسی، صنفی و جناحی نیست و به عنوان انجمنی وابسته به وزارت علوم صرفا در زمینه علمی کار می کند.

کوشا، با تاکید بر این که جرم شناسی باید بومی و کاربردی شود، بیان کرد: برخی موانع در عرصه کار علمی وجود دارد و در این راه باید سختکوش بود.

رییس انجمن ایرانی جرم شناسی، ادامه داد: در استان کرمان با دارا بودن حدود سه میلیون نفر جمعیت و شرایط خاص، باید در زمینه مذهب و نقش آن در جرم شناسی مطالعات انجام شود.

وی بر بکارگیری ظرفیت بسیار خوب دین اسلام برای پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید مورد توجه قرار گیرد، تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی براساس تفکر اسلامی است.

وی اظهار داشت: موضوعاتی چون طلاق توافقی و مواد مخدر و مشکلات ناشی از آن از دیگر مواردی است که باید در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد.

کوشا، بر بهره گیری بیش از پیش از نظرات فرهیختگان و جوانان تاکید کرد و گفت: تشکیل کارگروه های اجتماعی و اقتصادی در انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان مورد تاکید است.

لینک خبر :  http://kermanpishgiri.ir/news/174.ashx

 

دفتر مرکزی :   ضلع شمالی پارک مطهری -  برج تجارت نوین – طبقه همکف  -  انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان

تلفن :  32535277- 034

info@isc-kerman.com