سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۷

www.isc-kerman.com

Banner New 5p

معرفی انجمن

تاریخچه انجمن ایرانی جرم شناسی

مقدمهمیزان رشد ناامنی در سراسر جهان مسئله پیشگیری از جرائم و کنترل آن را سرلوحه برنامه های بین المللی قرار داده است. اعلامیه کاراکاس در سال 1980 به افزایش قابل توجه جرایم در نقاط مختلف دنیا اشاره کرده و توجه عموم را به تاثیر منفی چنین گرایشی در توسعه جهانی ملتها، شئون بشری و کیفیت مادی و معنوی زندگی بشر جلب نموده و بدین طریق کوششها را به سوی همکاری جدی فنی و علمی در زمینه پیشگیری از جرایم و بزهکاری در قالب طرحهای توسعه سیاسی، اقتصادی اجتماعی و فرهنگی متمرکز ساخت.

سابقه تاریخی :با تاسیس انجمن بین المللی جرم شناسی(ISC) که با هدف پیشگیری از جرائم در سطح جهان به صورت یک سازمان غیر دولتی (NGO) در سال 1934 در کشور فرانسه تشکیل گردید، و به دنبال آن تاسیس انجمن های جرم شناسی در سراسر دنیا انجمن ایرانی جرم شناسی سال 1372 در سایه تلاش و به همت اساتید حقوق جزا و جرم شناسی ایران از جمله آقای دکتر افتخار جهرمی، آقای دکتر میرمحمد صادقی، آقای دکتر نجفی ابرندآبادی، آقای دکتر اردبیلی وآقای دکتر کوشا تشکیل و راه اندازی شد. نظر به تفاوت علل و ماهیت وقوع جرم در مناطق مختلف جغرافیایی کشور و ارائه راهکار در این زمینه، تشکیل شعبه ای در استان کرمان  ضروری می نمود و در پی آن نیز در سال 1391 با حضور جناب اقایان دکتر نجفی ابرند آبادی دکتر کوشا دکتر شاملو  و  دکتر لمیا رستمی  و اساتید دانشگاه  ،  دادستان ،  ریاست کل دادگستری  ، ریاست کانون وکلا  و جمعی از مقامات استان با برگزاری همایشی در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان ، انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان فعالیت خود را اغاز نمود.

ریاست انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز در حال حاضر با جنای اقای دکتر حسین میر محمد صادقی  می باشد


محورهای اصلی:


الف-ایجاد ارتباط بین محققان و سازمانها و نهادهایی که به نوعی با مسائل مربوط به جرم شناسی سر و کار دارند از طریق تشکیل جلسات، همایشها و تهیه نشریات و پایگاههای اطلاع رسانی
ب-همکاری علمی و پژوهشی با سازمانها و نهادهایی که با مساله جرم و پیشگیری از آن مرتبط هستند
ج-انجام مطالعات و تحقیقات به منظور شناخت عوامل و پیامدهای ارتکاب جرم و ارائه راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن


 

دفتر مرکزی :   ضلع شمالی پارک مطهری -  برج تجارت نوین – طبقه همکف  -  انجمن ایرانی جرم شناسی مرکز کرمان

تلفن :  32535277- 034

info@isc-kerman.com